هایپرکار چینی بایک آرک فاکس GT در ژنو خوش درخشید

0
100

بایک آرک فاکس GT در نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ رونمایی شد. این سوپرکار الکتریکی از قدرت خارق‌العاده ۱۰۲۰ اسب بخاری بهره می‌برد. در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو چینی آشنا می‌شویم.

نمایشگاه خودرو ژنو ۲۰۱۹ به جولانگاه خودروهای الکتریکی تبدیل شده است و هر شرکتی خودروهای خود را به معرض نمایش عموم قرار گذاشته است. از خودروهای خانوادگی شهری برقی تا هایپرکارهای پرقدرت نگاه بسیار از بازدیدکنندگان را به خود جلب کرده است. یکی از این خودروها، بایک آرک فاکس GT است که در ادامه با مشخصات و امکانات این خودرو آشنا می‌شویم.

بایک آرک فاکس GT

مشخصات بایک آرک فاکس GT

بایک آرک فاکس GT از یک موتور الکتریکی فوق‌العاده قدرتمند برخوردار است که می‌تواند قدرتی معادل ۱۰۲۰ اسب بخار تولید کند. این خودرو از وزن سبک و قدرت زیادی بهره می‌برد که به همین دلیل قادر است ظرف مدت ۲٫۵۹ ثانیه از سرعت صفر به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برسد. خودرو بایک آرک فاکس GT با چنین شتاب فوق‌العاده‌ای در کنار بوگاتی شیرون قرار می‌گیرد. علاوه بر این مدل پایه، شرکت چینی بایک مدل استریت ادیشن را نیز طراحی کرد‌ه است که به احتمال زیاد در خارج از بازار چین عرضه خواهد شد.

بایک آرک فاکس GT

گفتنی است شرکت بایک برای کسانی که خواهان خودرویی برای پیست هستند، مدل تراک ادیشن را تهیه کرده است. این مدل با رنگ بدنه آبی در نمایشگاه ژنو مشاهده شده است. مدل تراک ادیشن از موتور قدرتمند ۱۳۶۲ اسب بخاری و گشتاور ۱۳۲۰ نیوتن‌متری برخوردار است و برای آن جدیدترین تکنولوژی فرمول E را در نظر گرفته‌اند.

بایک آرک فاکس GT

مدیرعامل شرکت خودروسازی بایک در خصوص این محصول عنوان کرد خودرو آرک فاکس همانند نوری از خلاقیت این شرکت است که جهانیان می‌توانند موفقیت ما را با آن ببینید. این نور مسیر پیش روی بایک را به جهان نشان می‌دهد. گفتنی است مرکز تحقیق و توسعه‌ی بایک مستقر در اسپانیا طراحی آرک فاکس GT را انجام داده است. در سال ۲۰۱۶ نیز کانسپتی با نام آرک فاکس ۷ رونمایی شد که از لحاظ قدرت مشابه بایک آرک فاکس GT بود.

تصاویر بایک آرک فاکس GT

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید