کاربران چینی گوشی های آیفون را تحریم کردند!

0
6

پس از تحریم شرکت هواوی توسط آمریکا، کاربران چینی گوشی های آیفون خود را کنار گذاشته‌اند تا با استفاده از گوشی های هواوی از این شرکت چینی حمایت کنند.

اخیرا تنش‌های تجاری میان دو کشور آمریکا و چین افزایش پیدا کرده است که به موجب آن آمریکا تحریم هواوی را در دستور کار قرار داد، اما کاربران چینی گوشی های آیفون را برای حمایت از هواوی کنار گذاشته‌اند و از محصولات این غول تکنولوژی چینی استفاده می‌کنند. مردم چین در راستای انگیزه‌های ملی برای حمایت از هواوی پویش ملی‌گرایانه‌ای با نام «از هواوی استفاده کنیم» را به راه انداخته‌اند که در زمان کوتاهی طرفداران زیادی نیز پیدا کرده است و از کاربران چینی می‌خواهد به جای محصولات اپل از محصولات هواوی استفاده کنند.

عواقب تحریم گوشی های آیفون توسط چینی‌ها

کشور چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار خارجی برای اپل محسوب می‌شود و در سه ماهه گذشته ۱۷ درصد از کل فروش اپل در کشور چین انجام شده است. طبق آمار منتشر شده برند اپل در کشور چین به عنوان پنجمین برند محبوب گوشی های موبایل هوشمند معرفی شد و ۹٫۱ درصد از بازار این کشور را به خود اختصاص داد. به بیانی دیگر چین به عنوان بزرگ‌ترین بازار گوشی های موبایل هوشمند در جهان محسوب می‌شود که شرکت اپل ۲۰ درصد از درآمد و سود کل خود را از این بازار کسب می‌کند، اما در پی حمایت کاربران چینی از برندهای داخلی، سهم اپل از بازار چین در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۹ حدود ۷ درصد کاهش پیدا کرده است و اگر محصولات اپل در چین ممنوع اعلام شود، درآمد این برند آمریکایی حدود ۳۰ درصد سقوط می‌کند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید