در بازار همه خواهان فروش خودروهای وارداتی هستند

0
2

تقاضا برای فروش خودروهای وارداتی به دلیل ریزش قیمت ارز به میزان چشمگیری افزایش پیدا کرد. این در حالی است که طی یک سال گذشته قیمت این خودروها در پی افزایش نرخ ارز و ممنوعیت واردات با رشد زیادی همراه شده بود.

طی یک سال گذشته افزایش قیمت خودرو به میزان ۲ تا ۳ برابر باعث شد تا میزان خرید و فروش در این بازار با رکود بی‌سابقه‌ای مواجه شود، اما چنین موضوعی شرایط ورود سرمایه‌های سرگردان به بازار را نیز فراهم کرد. در همین رابطه رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو عنوان کرد بازار خودرو برای مردم به محلی برای سرمایه‌گذاری تبدیل شده است. مردم با سرمایه‌های خود خودروها را خریداری کرده و با نگهداری در پارکینگ به دنبال زمان مناسب برای فروش هستند. وی افزود هم‌اکنون فعالان بازار از افزایش تقاضا برای فروش خودروهای وارداتی خبر می‌دهند؛ زیرا قیمت ارز تا حدودی کاهش پیدا کرده است و پیش‌بینی می‌شود این روند ادامه‌دار باشد و حتی احتمال کاهش قیمت این خودروها نیز محتمل است.

کاهش قیمت خودروهای وارداتی

برخی از فعالان بازار این خودروها عنوان می‌کنند ممکن است قیمت خودروها حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد کاهش پیدا کند و مصوبه‌ای که اخیرا نمایندگان مجلس مبنی بر آزادسازی خودروهای هیبریدی تصویب کردند نیز بر روی کاهش قیمت خودروها تاثیر داشت. در همین رابطه یکی از فعالان بازار خودرو عنوان کرد طی یک سال گذشته قیمت یک خودرو ۳۰۰ میلیون تومانی به حدود ۱ میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است، اما روند کاهش قیمت‌ها شروع شده و پیش‌بینی می‌شود قیمت خودروهایی که در این ردیف قیمتی هستند به حدود ۵۰۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان کاهش پیدا کند. وی افزود احتمال دارد قیمت خودروهایی که در ردیف ۴۰۰ میلیون تومانی قرار دارند نیز حدود ۴۰ تا ۵۰ میلیون تومان کاهش بیابد. البته طی روزهای گذشته تقاضا برای فروش این خودروها افزایش یافته است، اما خریداران بر این باورند که قیمت‌ها روند نزولی دارد و به دنبال خرید خودرو نیستند.

وضعیت بازارهای داخلی چگونه است؟

با بررسی وضعیت بازار خرید و فروش خودروهای داخلی متوجه می‌شویم که به دلیل عرضه نامناسب خودروها، قیمت خودروهای داخلی با تغییرات زیادی مواجه نبوده است، اما در چنین شرایطی نیز شاهد کاهش قیمت ۲ میلیون تومانی خودروهای داخلی در رنج قیمتی ۵۰ تا ۷۰ میلیون بوده‌ایم و خودروهای ردیف قیمتی ۷۰ تا ۱۵۰ میلیون تومان حدود ۴ میلیون تومان کاهش قیمت داشته‌اند. همچنین خودروهایی که از این رقم گران‌تر هستند نیز با کاهش قیمت‌های بیشتری روبه‌رو شدند.

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید